MEGA dávky vitamínu C a chřipka
Vážení a milí přátelé, chci vám tímto dát něco, čemu se říká všeobecně
DOBRÁ RADA NAD ZLATO.
Kulminuje nám pomalu chřipkové období. A protože chřipka v dnešní době, kvůli mutacím chřipkových virů, není žádná procházka růžovou zahradou, dovoluji si vám podat první pomoc a to pomocí dvou, již mnou osobně ověřených, stereotypů.
Prvním z nich je PREVENCE.
Kdo z vás se chce, pokud možno, vyhnout chřipce, velice doporučuji u dospělců užívat denně cca. 10g (!!!) vitamínu C a to rozděleného do tří dávek, každá z nich cca. 3,3g. Nebojte se nikdy této dávky, sám tuto dávku denně beru a to i v nechřipkovém období - vlastně neustále. Je to dávka, která je alternativou doporučována k dlouhodobému užívání. Je to naplnění absolutně minimálního nároku absolutně ZDRAVÉHO lidského orgasmu, co se týká vitamínu C.
To co nám doporučují MUDrcové jako doporučenou denní dávku (DDD), tak to je dávka, abychom tak akorát nedostali kurděje.
POZOR ale, dlouhodobé užívání vitamínu C ředí krev, takže všichni, kdo mají tento problém, uživatelé Warfarinu, jeho analogů a podobných "léků" by se buď těmto dlouhodobě vyšším (10g deně) dávkám vitamínu C měli vyhnout, anebo - lépe, sesynchronizovat užívání těchto vyšších dávek céčka se svým MUDrcem. Někdy se to může podařit, někdy je třeba si třeba zaplatit průběžné testy (á 150Kč) na srážlivost krve a podle toho nadávkovat vitamín C za současného vynechání Warfarinu apod. U krátkodobých MEGAdávek není ředění krve potřeba zohledňovat. Rizikový stav se projevuje tvorbou podlitin třeba i po lehkém kontaktu s kůží a krví z nosu, případně z dalších tělních otvorů. Dalšími příznaky jsou vnitřní krvácení, ale to už je hodně zle.
Nicméně, zvážíme li, že Warfarin a jeho analoogy byly původně vyvinuty jako vražedný nástroj na krysy (v patřičném dávkování způsobuje vnitřní krvácení), tak já tedy osobně raději to céčko.
POZNÁMKA PRO POTREFENÉ PROBLÉMY SE SRÁŽLIVOSTÍ KRVE: nejenom vitamín C ředí krev, těch přírodních látek je mnohem více. Stačí do Google zadat dvě slova: "ředí krev".
Dostatečná denní dávka céčka denně vás udrží dlouhodobě ve fitu a předejdete tak mnoha nemocem. Vaše cévy zůstanou pružné, jak za mlada a máte zvýšenou šanci, že se vám chřipka vyhne.
Druhým stereotypem je zaléčení právě vzniklé chřipky. Funguje to i na obecnou virózu (prosím ale pozor doma na korunovační klenoty :O)
Pakliže se ráno probudíte a máte jasno, že jste právě koupili chřipku, pak vám od ní již nepomůže ani pánbůh.
Jediná možnost je, potlačit její projevy a zkrátit její průběh na absolutní minimum.
To hladce dokáže vyřešit vitamín C, avšak teď, když již chřipku vlastníte, tak pouze v jeho MEGAdávkách.
Začnete li užívat céčko v MEGAdávkách ihned (téhož dne a to co nejdříve) s objevením se příznaků chřipkového onemocnění, máte obrovskou šanci, že chřipka proběhne ve velice zatlumeném a zkráceném průběhu.
Během tohoto období je člověk plně způsobilý pracovního a i jiných procesů, průběh takto zatlumeného chřipkového onemocnění se zkrátí na cca. 3-4 dny.
Vitamín C se totiž v těchto větších dávkách začíná chovat jako antibiotikum a antivirotikum (!!!)
To však praxi znamená užít 2,5g vitamínu C každou hodinu (vyzkoušeno mnohokrát na vlastní i cizí kůži).
Protože takové množsví céčka do sebe nikdo v tomto hodinovém intervalu za normálních okolností nedostane, existuje "finta", jak toho dosáhnout.
Budete li však ignorovat níže uvedený postup, který je, mimo jiné, velice přesný, tak po první dávce 2,5g céčka se nestane nic. Po druhé 2,5g dávce, kerou vezmete za hodinu, se nestane rovněž nic. Po třetí dávce za další hodinu vás většinou střevní potíže donutí usednout na toaletu, ze které neslezete, dokud nepřestanete brát céčko v této gramáži a intervalech.
To však neplatí pro následující postup
Kterak brát céčko v MEGAdávkách pro absolutní utlumení virového onemocnění ( t.j. chřipka, obecná viróza)
- Je velice výhodné mít céčko doma připravené předem, protože v případě virové infekce platí, že čím dříve zasáhneme, tím bude naše opatření účinnější. Navíc nebudeme mít v tu chvíli opravdu náladu shánět céčko, váhy, atd. Potřebujeme zasáhnout co nejdříve (!!!)
- Céčko pro tyto účely je výhodné kupovat v práškové formě. V případě, že máte v úmyslu céčko kupovat v tobolkách, připravte si zbytečně vynaložené peníze navíc.
- Je výhodné koupit práškové céčko na netu. V lékárně vás přijde sice o něco levněji, než tobolky, ale stejně zaplatíte v porovnání s nákupem na netu v lékárně celkem "balík".
- Protože smysluplná kúra pro zaléčení nemoci obnáší něco kolem 40g céčka denně, je moudré doma udržovat nějaké jeho rozumné minimální množství, třeba 500g. To proto, aby bylo IHNED k použití. To je zcela a naprosto klíčové.
- Céčko je háklivé na světlo a vyšší teploty. Takže nedávat do zapnuté trouby a zašijte je někam do skříně. Tam mu bude dobře.
- Pro svoje účely budete muset céčko navažovat, což znamená investici do malých, ale poměrně přesných vážek. To je daň za použití práškového céčka, nicméně se vám tato investice ihned navrátí. Takové vážky stojí okolo 170,-Kč. Nicméně i ty je dobré mít doma připravené, protože než je seženete, bude pozdě. Sekat množství céčka při dávkování od boku se nemusí krutě vyplatit, může se to odrazit jednak ve spotřebě toaletního papíru ve vaší domácnosti, jednak potažmo ve vaší delší pracovní neschopnosti. I já mám svoje váhy a poctivě vážím.
- Pro výpočet denní dávky je nutné si uvědomit, jakou dobu během 24 hodin jsme fungující, většinou to bude 16 hodin. V tom případě budeme uvažovat jako celkovou denní dávku céčka celkem tedy 16 x 2,5g = 40g céčka, viz dále níže.
- Aby toto množství céčka a v takových intervalech orgasmus byl ochoten skousnout ( a jeden se neocitl na toaletě...), je nutné jej podávat současně s rajským jablkem. Pravidlo zcela jasně zní: co hodina, to 2,5g céčka + 1/2 průměrně velkého rajského. Když bude poměr nedostatečný, stolice bude řidšího charakteru. Přidáte li rajské (nutno domixovat!!!), střevní obtíže pominou.
- Stačí ta kvalita rajských, kterou nám předkládají v supermarketech, vybírejte však ta nejzralejší. Samozřejmě, že rajská půjdete kupovat právě až to ráno, kdy vám bude jasné, že na vás zaútočila chřipka. Vybírejte průměrně velké plody, na jeden den (16 hodin vzhůru) mi vychází právě 8 kusů rajských. Kdo je předvídavý, koupí rajská v daném počtu (8 ks na 16 hodinovou denní kůru) na cca. 3 dny kúry předem a část z nich může třeba zamrazit. Lze také použít konzervovaná (sterilovaná) rajčata v odpovídajícím množství/váze, ta ale bývají dochucována. Osobně preferuji čerstvá rajčata, případně zamrazená.
- Céčko je bezpodmínečně nutné dokonale spojit s rajským = dochází tam pravděpodoně k nějaké chemické reakci. Rozmatlání rajského vidličkou na talířku a zamatlání céčka do něj je naprosto nedostačující a obrazí se v řídkosti vaší stolice. Je prostě a jasně potřeba rajská rozmixovat dohladka a potom pomaličku přisypávat céčko, aby se netvořily hrudky. Vše opravdu důkladně rozmixovat a zapracovat do sebe. V počátcích jsem zkoušel rajské rozčvaňhat vidličkou na talířku, dosypat céčko a opět rozčvaňhat, věřte mi ale, že to není dobrá cesta.
- Je velice výhodné si hned na počátku dne připravit celou denní porci céčka s rajským předem a potom jen v hodinových intervalech si ho pouze dávkovat. To je naprosto nejlepší řešení, protože jinak jste (od příštího dne) naprosto schopní všech aktivit (sport bych tedy moc nedoporučoval), takže omezení v běžném denním životě není není prakticky vůbec žádné.
- Takže k přípravě denní porce. Uvažujeme 16 dávek podávaných v jednom dni v intervalu jedné hodiny. Osm středně velkých rajských umixujeme do hladka a potom opatrně vsypáváme do mixéru 16 x 2,5 = 40g céčka tak, aby netvořilo pucíky. Vše důkladně promixujeme a přelijeme do nějaké transportní lahve. Lahev s obsahem zvážíme a odečteme od hodnoty váhu samotné lahve. Tak máme zváženou hmotnost obsahu láhve. Tuto hmotnost vydělíme číslem 16 a tak dostáváme hmotnost jedné dávky. Vezmeme nějakou dostatečně velkou skleničku a odvážíme do ní zkusmo jednu hodinovou dávku, výši hladiny si na boku sklenice můžeme nějakým způsobem poznačit. Já osobně nejraději používám k tomuto malou plastovou kuchyňskou odměrku, kde výši hladiny odečtu přímo v mililitrech. Obsah lahve můžeme rozdělit na 16 stejných dílů i objemově.
- Je důležité do sebe cpát céčko ve stanovený hodinový interval a to zvláště první den, dva. Pak se již nic nestane, když třeba jednou zapomenete. Úplně nejlépe to ale funguje, když zvládnete podávání céčka v první noci, třeba jen v dvouhodinových intervalech. Myslím, že to za ty noční budíčky opravdu stojí.
Jak vypadá průběh chřipky s takto braným céčkem? Je třeba začít brát céčko co nejdříve od zjištění, že máte chřipku.
To znamená, že v optimálním případě jsem připraven, jsem vybaven céčkem a mám váhy. Chybí akorát zajít do supermarketu pro rajská, anebo, jsem li super připraven, vyndám je z mrazáku. Ponechám li na zmrzlá rajská funět ventilátor, dají se krájet již do pěti - deseti minut.
První den nestojí nějak moc za řeč. Příští den se ráno probudíte bez teploty, což není žádný zázrak, protože chřipková rána občas taková prostě bývají. A potom již teplotu vůbec nedostanete. Během druhého dne se budete cítit nesrovnatelně lépe než den první. Budete se moci plně věnovat svému zaměstnání. Budete sice cítit, že nejste úplně ve formě, nicméně jak jsem již uváděl, když chřipku koupíte, není cesty zpět.
Vydržte takto na MEGAdávkách céčka tři, max. čtyři dny a máte vystaráno, chřipka bude nadobro pryč.
JAK TO CELÉ FUNGUJE?
Polkneme li najednou větší množství céčka, tak organismus vyhodnotí, že ho je v zažívacím traktu příliš mnoho a pustí ho ven. Ubezpečuji všechny, že jde pouze o řídkou stolici, bez jakýchkoli nutkání a střevních křečí, či hnutí.
Neznamená to ale, že je céčka v organismu přemíra. Ta přemíra je pouze v zažívacím traktu. Polkneme li céčko s rajským ve výše uvedeném poměru a časovém intervalu, pak jisté látky, obsažené v rajském jablíčku umožní organismu vstřebat celou denní porci v daných časových intervalech bez jakýchkoli problémů, beze jakýchkoli změn ve stolici.
Vitamín C působí v takovýchto vysokých dávkách jako antibiotikum a ANTIVIROTIKUM.
A to je ten důvod jeho vysoké účinnosti na chřipku, která je virovým onemocněním a proto jsou MUDrci na ní krátcí.
Resp. ono je to s tou krátkostí MUDrců trochu jinak, ale tím vás nebudu zatěžovat.
Céčko v prášku a vhodné váhy můžete sehnat na webu - kdekoliv. Jen upozorňuji, že céčko můžete velice často nalézt pod jeho odborným názvem kyselina L-askorbová. Co se týká vah, doporučuji ty, které mají větší váživost, optimálně s váživostí do 200g s přesností odečtu na miligramy. Při koupi céčka dbejte, aby bylo v potravinářské, anebo v pharma kvalitě.
Podstata je v tom, že je bezpodmínečně nutné začít léčbu IHNED při objevení se prvních potíží, ještě týž den, to samé dopoledne. Odpoledne téhož dne je již skoro pozdě a druhý den je již zcela pozdě a chřipka bude mít v těchto případech, i po aplikaci megadávek vitamínu C, nepoměrně citelnější průběh.
Celý proces mám dobře zmáknutý a mnohokrát ověřený praxí. Jak jsem již někde uvedl, céčko v MEGAdávkách funguje dobře i na další, MUDrci jinak nezvladatelná onemocnění, jako jsou např. plicní chlamydie, Lymeská borrelióza a další.
V poslední době začali MUDrci používat megadávky vitamínu C podávané intravenózně při onkologických onemocněních. Takže o jeho účincích v MEGAdávkách patrně již něco vědí.
Jak vhodné váhy, tak i vitamín C(kyselinu L-askorbovou) v prášku seženete leckde, pohromadě oboje pak můžete objednat např. tady: www.naprameni.cz
Pavel H.